Prvním zastavením týdenního rodinného putování je Moravský kras, který je nejlépe vytvořenou a nejznámější krasovou oblastí naší republiky. Nachází se v něm polovina známých jeskyní, které jsou přístupny veřejnosti. S možnosti komentovaného doprovodu. Což přivítají jak dospělí, tak děti:
Punkevní jeskyně – nabízí prozkoumání ze dvou vyhlídek. Na její dno je možno se svézt kabinkovou lanovkou a odtud se dá prohlédnout během prohlídky jeskyně. Na nástupišti je možno se nalodit na člun, kterým se podzemní říčkou návštěvníci dostanou k místu, kde vyvěrá napovrch. Nejhlubší propastí je Macocha, hluboká 138 metrů.
Kateřinská jeskyně – je známá svými hůlkovými stalagmity, které dosahují až čtyř metrů délky. Součástí jeskyně je Hlavní dóm, který svými rozměry 97 x 44 x 20 m patří mezi největší podzemní prostory u nás.
Jeskyně Balcarka – krásu této jeskyně ocení všichni milovníci krápníků. Výzdoba té zdejší přitahuje mnoho návštěvníků a patří mezi ty nejnavštěvovanější nejen v Moravském krasu, ale celé republice.
Jeskyně Výpustek – prošla mnohými úpravami a zpřístupněna je teprve od roku 2008. Sloužila během války jako muniční sklad, poté jako továrna na výrobu leteckých motorů, a nakonec jako protiatomový kryt.
Sloupsko-Šošůvské jeskyně – před vstupem stojí dvacetimetrový skalní sloup, který dal jméno místní vesnici. Součástí prohlídky je i světoznámá jeskyně Kůlna, kde byly nalezeny 120 000 let staré pozůstatky neandrtálské lebky.
Na druhou polovinu týdne je naplánováno prozkoumat čtyři zpřístupněné jeskyně v olomouckém kraji:
Mladečské jeskyně – s bohatou krápníkovou výzdobou, leží ve významné archeologické lokalitě.
Javoříčské jeskyně – překvapí svou unikátní výzdobou, jsou největším zimovištěm netopýrů u nás.
Jeskyně na Pomezí – jsou utvářeny kaskádovitými útvary, chodbami, které se spojují v malé dómy.
Zbrašovské jeskyně – unikátní výzdoba minerálem aragonitem, s 14' C je nejteplejší jeskyní v ČR.