Skákání na trampolíně se propaguje, kde se dá, a také si je lidé pořizují v mnohem širším měřítku, než tomu bylo před pár desítkami let. Někteří z čisté zvědavosti, jiní pro děti na skotačení, někdo jejich předností využívá naprosto cíleně, aby z nich „vyždímal“ vše, co mu nabízí.
Benefity trampolín, o nichž se příliš nemluví
Výdrž při hubnutí – trampolínu doporučují lékaři a výživoví specialisté na hubnutí jako ideální prostředek již řadu let. Má se za to, že se méně namáhají klouby na rozdíl např. od běhání po tvrdém povrchu asfaltu či zpevněné zeminy. To je samozřejmě pravda, ale jde hlavně o to, že u tohoto sportu vám odhodlání cvičit pravidelně vydrží déle. Může za to onen svérázný pohyb „létání vzduchem“, kdy se rychle uvolní hormony štěstí, které zatlačí ty stresové (adrenalin, noradrenalin, glukokortikoidy) do pozadí. Bude vás to déle a více bavit, a to i s vědomím, že za pouhých deset minut skákání spálíte tolik energie, jako při běhu na jeden kilometr.
Celoroční trénink – dětská trampolína nevyžaduje zazimování jako zahradní bazény, můžete ji ponechat na zahradě i v zimních měsících, pouze ji zakrýt vhodnou plachtou proti prachu a sněhové pokrývce. Je to skvělý relaxační sport i tehdy, je-li venku lehce nad nulou, a vy se zrovna necítíte na návštěvnu uzavřené posilovny s vydýchaným vzduchem. Cvičení na čerstvém ovzduší je zdravější a přínosnější, a pokud se zdráháte využít toto nářadí přes zimu venku, je možné pořídit si menší průměr odrazové plochy i do bytu. S ohledem na výšku stropu poslouží i tam.
Zbraň proti stresu – stres nás doslova ničí na každém kroku a nesmíme mu propadnout, může to mít i fatální následky. Cokoli vám pomůže – dělejte – choďte na procházky, meditujte, malujte obrazy, hrajte na kytaru, pořiďte si akvárium nebo velký sedací pytel. Dětská trampolína by tam neměla chybět, je to jeden z nejúčinnějších antistresových prostředků, jaký známe.