Spousta lidí vlastní chatu, kam jezdí o víkendech, nebo ve dnech volna odpočívat. Většinou se však vracejí domů unavení ještě víc, protože většinu času strávili štípáním dřeva, úklidem, nebo náročným vařením ve staré kuchyni. A večery u táboráku to zkrátka nezachrání. Proč ale neudělat z víkendu na chatě skutečný čas odpočinku? Vybudujte si na chatě soukromé lázně, kam se budete vždy rádi vracet. Jak na to?
Začněte vířivkou
Posadit se do vířivky s vychlazeným šampaňským, vydechnout, a jak jen si povídat, to je dobrá forma odpočinku, že? Spousta lidí sní o návštěvě luxusních lázní, ale ani si neuvědomují, že je mohou mít kdykoliv jen pro sebe. Nemusíte být nijak zvlášť zruční, protože na sestavení, údržbu, i servis vířivek si můžete snadno najmout pomoc. Na vás bude jen vířivku koupit, či objednat, určit si místo, kde ji chceme mít, a udržovat vodu čistou. Co se místa týče, záleží na vašem využití, ale i prostoru. Pokud jezdíte na chatu především v létě, můžete umístit vířivku na zahradu, nebo na terasu. To i v případě, že se vám dovnitř zkrátka nevejde. Pokud si chcete užívat vířivku pěkně v teple, nejlépe to spojit se sledováním nástěnné televize, můžete si nechat sestavit vířivou vanu uvnitř. S údržbou vám poradí odborníci, a pravidelný servis, i čistění si můžete domluvit s kvalifikovanými odborníky, které seženete ve firmě Spa aqua servis. Pak už se stačí jen posadit, spustit bublinky, a užívat si nicnedělání.
Sauna i v malém prostoru
Pokud máte v chatě alespoň malý prostor, který můžete využít jako saunu, jděte do toho. Případně není problém nechat saunu postavit zvlášť na zahradě. Na vás bude především zvolit, jaký typ sauny si přejete. Například finská sauna funguje na principu vytápění lávovými kameny, a následnému ochlazování, tudíž je skvělá pro budování imunity, i jako forma relaxace. Biosauna je zase dobrá pro astmatiky, stejně jako parní sauna. Rozdílem je snad jen druh obložení, protože parní sauna se neobkládá dřevem, ale dlaždicemi.